Делумно уривање на Фејсбук, Инстаграм и Месинџер

Delumno-urivanje-na-Fejsbuk-Instagram-i-Mesindzer.jpg

Делумно уривање на Фејсбук, Инстаграм и Месинџер

Фејсбук, Инстаграм и Месинџер се урнаа утрово. Според „Даун детектор“, проблемите започнале околу 9 часот наутро и ги погодиле корисниците ширум Велика Британија и Европа.

Но, се чини дека најзасегнати се западна и централна Европа.

Причината за проблемите засега останува нејасна. Од оние кои пријавиле проблем, 80 отсто рекле дека не добиваат пораки, додека 20 отсто – оти не можат да се најават.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail