Денес се спрема вистинска бура во Македонија – Подгответе се!

grom.jpg

УХМР денеска најавува дека позначително дестабилизирање на времето ќе има во петок попладне и во сабота, кога на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме. Потоа, во наредните денови продолжува периодот на нестабилно време со пороен дожд, грмежи, појава на град и засилен ветер.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail