Десет најдобри универзитети во светот

cambridge_1567022880.jpg

Размислувате да се запишете на факултет надвор од нашата држава.

Ова се надобирте факултети во светот, а најголемиот број од нив се наоѓаат во САД.

1. Massachusetts Institute of Technology (MIT) (САД)

2. Универзитетот Харвард (САД)

3. Универзитетот Кембриџ (Англија)

4. Imperial College London (Англија)

5. Универзитетот во Оксфорд (Англија)

6. Универзитетот Станфорд (Калифорнија)

7. Универзитетот Yale (САД)

8. Универзитетот Колумбиа (Њујорк)

9. Универзитетот Pennsylvania  (САД)

10. Универзитетот Корнел (Њујорк)

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail