Десетте најопасни градови во светот

img-329031-1.jpg

Градовите во Латинска Америка доминираат на најновата листа за градови со најмногу насилство, пишува Business Insider.

Од 50 градови на листата на Mexico’s Citizens’ Council for Public Security, 43 се во Латинска Америка. Листата е составена според извештај на број на убиства во секој град со повеќе од 100.000 жители.

Меѓу првите десет се:

1. Каракас, Венецуела

2. Акапулко, Мексико

3. Сан Педро Сула, Хондурас

4. Дистрито Централ, Хондурас

5. Сиудад Викторија, Мексико

6. Матурин, Венецуела

7. Сан Салвадор, Ел Салвадор

8. Сиудад Гвајана, Венцуела

9. Валенсија, Венецуела

10. Натал, Бразил

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail