Десетте најплатени славни личности во 2020

Desette-najplateni-slavni-lichnosti-vo-2020.png

Десетте најплатени славни личности во 2020

Forbes објави ново рангирање на најплатените познати личности на крајот на 2020 година.

Во 2020 година, славните личности заработиле 6.1 милијарда долари без такси и надоместоци

Првото место на листата го зазеде моделот Кајли Џенер со заработка од 590 милиони долари, додека втор на листата е раперот Кание Вест со170 милиони долари.

За разлика од минатата година, пандемијата на коронавирусот предизвика пад од 200 милиони долари со оглед на откажаните концерти, филмски премиери и карантинот воведен низ светот.

Вака изгледа листата на десетте најплатени славни личнсоти во 2020 година, ќе забележите дека на неа има многу славни спортисти:

1. Кајли Џенер – 590 милиони долари

2. Канје Вест – 170 милиони

3. Роџер Федерер – 106,3 милиони

4. Кристијано Роналдо – 105 милиони

5. Лионел Меси – 104 милиони

6. Тајлер Пери – 97 милиони

7. Нејмар – 95,5 милиони

8. Хауард Стер – 90 милиони

9. Леброн Џејмс – 88,2 милиони

10. Двејн Џонсон – 87,5 милиони долари.

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail