Дете заработи милиони со лимонада – ставило само еден додаток кој го имаме дома

limon-.jpg

Единаесет годишно детенце од Америка заработи милиони на лимонада, а тоа е само почеток. Малата Микаила Улмер искористила посебен рецепт за лимонада, која ја продавала за добротворни цели, а станала вистински хит.Тајната е во тоа што ја засладила со малку мед, а потоа ја продавала во локалните пицерии и ресторани.

Набрзо супер вкусот го приметил важен инвеститор со што детето добило 60.000 долари почетна инвестиција, а сега има 11 милиони долари вреден договор.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail