Диносауруси и се што сте сакале да дознаете за нив (Возраст 10+)

31957633_2534184396806194_8364666069880668160_o.jpg

Кога живееле диносаурусите? Како знаеме како изгледале? Како звучеле? Како исчезнале? Дали се уште живеат диносауруси?

Одговорот на овие и на многу други прашања за овие ѕверови од далечното минато може да добиете на предавањето: Диносауруси – се што сте сакале да дознаете за нив. Предавањето ќе се одржи на 14.05 (понеделник) од 19:30 ч. во просториите на научниот клуб Експлорариум.

Предавач на ова предавање е Кирил Пржо – биолог и стручен соработник во Експлорариум. Бидете дел од серијата на научно-популарни јавни предавања организирани од Експлорариум. Влезот е само 100 ден.

Предавањето е наменето за сите возрасти. Препорачлива возраст за деца е 10+ години.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail