Дипломиран фармацевт или фармацевтски техничар

eurofarm.png

Се бара дипломиран фармацевт или фармацевтски техничар за работа во аптека Еурофарм со положен стручен испит.

Потребни квалификации:

 • ВСС фармацевт
 • ССС фармацевстки техничар
 • Претходно работно искуство
 • Работа со компјутери

Посакувани карактеристики:

 • Развиени комуникациски особини
 • Стручност и елоквентност
 • Одговорност
 • Флескибилност за соработка на широк профил на луѓе
 • Професионален и љубезен однос
 • Позитивен став

Сите заинтересирани кандидати нека ги достават своите CVа на следната е-маил адреса: [email protected], со назнака за работа во апте

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail