50314603_2380249821985750_1891993154710667264_o.jpg

Денес, 22-ри јануари, во Тамбов, Русија првата генерација на студенти запишана по програмата за две дипломи дипломираше на Тамбовскиот државен универзитет “Г. Р. Державин”, на катедрата за Финансии и банкарско работење.

Нашиот партнерски универзитет од Тамбов во 2018-та година го прослави својот 100-годишен јубилеј.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail