Директор за пример: Овој Црногорец ги праќа вработените на одмор на Бахами и Сејшели

cakan1.jpg

Кога се вратија од својот одмор беа уште подобри! Заедно ги разгледувавме фотографиите и се смеевме на нивните авантури. Во периодот што следуваше беа уште подобри работници!

Радомир Новаковиќ – Цакан е веројатно најдобриот бизнисмен на Балканот. Овој Црногорец не жали пари за уживање на своите вработени па им уплатил одмор на Бахамите и Сејшелите, а оние кои немале пари да дојдат до автомобил – им помогнал да го купат!
Радомир, за познатите српски портали вели дека среќата на неговите е непроценлива и кога тие се среќни и тој е среќен.
“Парите доаѓаат и си одат, но спомените остануваат за цел живот. Имам пријател кој е сопственик на туристичка агенција па решив да го прашам што има во понудата бидејќи сакав моите вработени убаво да си поминат. Изборот беше добар. Му исплатив се, но на рати, ништо без рати“, – вели Новаковиќ.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail