kouzon2.jpg

Ги известуваме сите студенти од Македонија кои се уште немаат аплицирано за студентска сезонска работа во Америка дека Коузон го продолжи крајниот рок за апликации до крајот на месец март!
Заради огромниот интерес, нашиот долгогодишен партнер и спонзор агенција од Америка CIEE ја продолжи апликативната рамка до крајот на овој месец!
Некои од слободните опции за кои можете да аплицирате се следните:

SPLASH DOWN BEACH, NY – lifeguard $11.10 per hour
DOGFISH RESTAURANT, Rehoboth Beach, DE – line cook – $12 per hour
BUBBA GUMP RESTAURANT, Galveston, Texas – host/ hostess $8+tips , prep cook – $8 per hour
ROSIES BISTRO, Gardiner, MT – restaurant worker $9+tips
ALPINE LODGE, MT – housekeeping $10+tips
THE DUNES RESTAURANT, Outer Banks, NC – front of house $9 per hour

За било какви дополнителни информации слободно контактирајте не на [email protected] [email protected] или пак на 078 45 44 13 078 45 44 26
Ова е последна шанса да доживеете нешто поинакво од се она што го имате доживеано до сега!
Ве очекуваме во нашите канцеларии!

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail