До Нова Година тело од соништата: Се што треба е да бидете храбри и да го прифатите Планк предизвикот

1234.jpg

Веројатно имате слушнато за фамозниот Планк, вежба која ги затегнува сите мускули.

Со оваа вежба се засилуваат рамениците, се исправува половината и се намалува тежината. Бидете храбри и прифатете го предизвикот.

Ако сте спремни за предизвик, вежбањето трае 28 дена. За месец дена се добива тело од соништата, се паузира секои пет дена.

Еве како изгледа вежбата:

Од 1 до 3 ден по 20 секунди треба да поминете во вежбата.

4 ден: 30 сек

5 ден: 40 секунди

6 ден одмарате

Од 7 и 8 ден по 45 секунди

Од 9 до 11 ден по 60 секунди

12 ден: 90 секунди

Од 14 до 16 ден по 90 сек

Од 16 до 18 ден по 150 сек

Од 2о до 23 по 150 сек

24 ден: 180 секунди

26 и 27 ден по 240 секунди

На 28 ден се додека можеш да издржиж (дур не паднеш).

На ова можете да додадете и други вежби, но ако го практикувате само овој модел придржувајте се на планот погоде.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail