Доделени петнаесет стипендии преку Фондот за стипендирање „Проф. д – р Љубе Миленковски“ и потпишан меморандум за соработка со општина Виница

Screenshot_1-1.jpg

Со цел да обезбеди поддршка и помош во развојот на образованието и науката во земјава, Ректорот Аце Миленковски преку Фондот за стипендирање „Проф. д-р Љубе Миленковски“, на Општина Виница и додели петнаесет стипендии за додипломски студии.

Ова е првиот чекор на взаемна соработка, по потпишаниот меморандум кој Ректорот на Универзитетот за туризам и менаџмент и Градоначалникот на Општина Виница, Миле Петков го потпишаа денес во просториите на оваа општина.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail