Дополнителен простор за складирање што изгледа убаво

Dopolnitelen-prostor-za-skladiranje-shto-izgleda-ubavo.jpg

Дополнителен простор за складирање што изгледа убаво

Сите оние кои сакаат убаво уреден дом и „сѐ да си има свое место“, уживаат во совети за уредување кои воедно даваат дополнителен простор за складирање што изгледа убаво, а собира сѐ она што не е баш привлечно за око.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-01.jpg

Без разлика дали живеете во мал стан или имате мала соба во вашиот дом или ако имате поголем дом, овие одлични идеи можат да ви помогнат да добиете малку поорганизиран и стилски личен простор.

Речиси секоја просторија и секој агол од домот имаат ситници кои не делуваат баш средено или едноставно го задушуваат просторот. Подолу ви претставуваме неколку идеи за едноставно и лесно складирање.

Искористете го помалку видливиот вертикален простор

Закачете прегради за организирање зад вратите во вашата спална, бања, шпајз и брзо и едноставно складирајте и распоредете ги сите ситници кои постојано ви се мотаат наоколу.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-03.jpg

Искористете го просторот под креветот, гарнитурата или табуретките

Мебелот кој има простор за складирање е одличен сојузник на љубителите на организиран простор и дом. Лесно складирајте ја сезонската облека која не ја користите, дополнителни јоргани и ќебиња, постелнина, стари книги, сѐ она што не се користи секојдневно.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-04.jpg

Искористете стари куфери за да ја складирате облеката и да направите vintage ноќна масичка

Неколку стари куфери можат да додадат убав стилски изглед во вашата спална соба, плус погодно складирање за работите што ви требаат, но не ги користите секој ден.

Вашето дополнително зимско ќебе, на пример, може да се смести во долниот куфер сè додека времето не стане повторно студено.

Нашиот омилен дел: Овој трик за складирање не бара склопување. Само наредете ги куферите еден врз друг и ноќната масичка е подготвена за користење.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-06.jpg

Искористете го слободниот ѕид

Ви треба екстра простор за гардеробата и обувките? Комбинација од полици, закачалка и фиоки е идеален избор.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-07.jpg

Вертикални организери за документи

Искористи ги организерите за документи за организирање на работите во бањата и кујната. Овие организери можат да послужат за складирање пешкири во форма на ролна, кои истовремено ќе бидат корисни и интересни на изглед. Истовремено овие организери можат да послужат и за складирање детергенти, крпи, омекнувачи и слично.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-08.jpg

Искористете ги тесните простори меѓу елементите

Тесниот простор помеѓу вашиот фрижидер и ѕидот е најчестиот неискористен простор во домот, кој може веднаш паметно да се преуреди во место за складирање зачини, масла и конзервирана храна.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-09.jpg

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail