Дупка на пат голтна автомобил (ВИДЕО)

avtomobil.jpg

На интернет се појавија снимки од разорните поплави во Турција, а на една од нив се гледа автомобил што пропаднал во дупка во патот. Не се објавени информации за штетата, ни за можни повредени.

Обилните дождови во неделата предизвикаа голема поплава со материјална штета и во Анкара.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail