Екстерното тестирање на матурантите без поголеми проблеми

eksterno.jpg

Распоредите за предметите што ќе ги полагаат матурантите утре, се веќе објавени на огласните табли во сите училишта. Се однесуваат на 18.600 ученици од завршните години.

Од Министерството за образование информираат дека екстерното тестирање се одвива без поголеми проблеми.

Распоредите за предметите што ќе ги полагаат матурантите утре, се веќе објавени на огласните табли во сите училишта. Се однесуваат на 18.600 ученици од завршните години.

Промената во датумот на одржувањето на тестирањата е поради одлуката за продолжување на зимскиот распуст.

Прелиминарните резултати ќе бидат објавени на 7-ми февруари.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail