Елементал оваа сабота во Скопје

elemental3.jpg

Ако се двоумите за случувањата овој викенд, тогаш дефинитивно вашето место на 18 март е „Вип Арена Борис Трајковски“ каде што „Елементал“ ќе прослават 10 години од својот прв настап во Скопје со нивното концертно шоу „Денот Е“. Хрватскиот бенд Елементал оваа сабота подготвува изненадување за своите фанови во Македонија.

После сите успешни клубски свирки, за првпат настапуваат на голем концерт во Македонија каде што ќе ги испеат сите најголеми хитови од претходните 19 години, како и песните од најновиот албум „Тјело“.

Влезниците во претпродажба може да се купат по цена од 300 денари, а потоа по 400 денари во Пола Југотон и на продажните места на Купи Карти За Се. Почетокот на концертот е закажан за 20:30 часот.

19 години од нивното постоење, 10 години во Скопје рима, ритам и музика со Елементал.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail