Eмотивен момент: Maјката и друг возрасен слон се обидуваат да спасат малечко слонче

Безбедносната камера во Зоолошката градина во Сеул, Јужна Кореја снимила емотивен момент кога мајката и друг возрасен слон се обидуваат да спасат малечко слонче кое случајно паѓа во длабок базен.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail