35206746_1817584674997655_455363359118721024_n.jpg

Ве покануваме да бидете дел од настанот што ќе се одржи на 21 јуни во Sparkasse Room во 18:00 часот, на тема енергетска ефикасност и зелена економија.

На настанот свое обраќање ќе имаат претставници од GEFF програмата за финансирање на зелена економија во Западен Балкан со која Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) обезбедува и поддржува инвестиции во зелена Економија.

Дел од настанот ќе бидe и тимот на Шпаркасе Банка кој ќе Ве запознае подобро со условите на ЕКО кредитите и предноста од инвестирање во обновливи извори на енергија!

Дојдете и подобро запознајте се со проектот, а по завршување на настанот Ве очекува коктел забава за меѓусебна дружба и размена на искуства.

Ве очекуваме!

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail