ЕУРМ: Годишна изложба на факултетот за арт и дизајн

jagotka-na-slagot.jpg

Факултетот за Арт и Дизајн ве поканува на завршната изложба на која ќе се претстават нашите студенти со своите дела.

Изложбата ќе биде отворена во четврток, 1 јуни 2017 година во Културно информативниот центар (КИЦ) со почеток од 20 часот.

Изложбата ќе биде поставена до 6 јуни.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail