instagram.jpg

Ако сакате да правите “скриншот” на нечие Инстаграм -„стори” или фотографија, заборавете. Инстаграм полека ја вовдеува новата функција која на сопственикот на фотографијата јасно му дава до знаење дека некој одлучил да ја „позајми” неговата фотографија.

Доколку се обидете да направите вакво нешто, Инстаграм ќе го препознае тоа и ќе го сподели со сопственикот.

Секако, познатитот сервис за фотографии ова го создал само за да ги заштити корисниците, а сеуште не знаеме кога истото ќе биде спроведено на дело и достапно за сите.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail