Еве како да ја одржите права косата кога сте изложени на дожд

Eve-kako-da-ja-odrzite-prava-kosata-koga-ste-izlozeni-na-dozd.jpg

Еве како да ја одржите права косата кога сте изложени на дожд

За да ја одржат косата исправена, многумина користат спреј против пукање пред да ја чешлаат косата.

Доколку сакате да и дадете волумен на косата што претходно сте ја чешлале или сте ја исправиле со исправувач за коса, можете да користите спреј откако ќе заврши процесот на зацрвстувањето на косата. Покрај тоа, можете да користите шампони кои ја исправаат косата пред да се исушат.

Што се однесува до витканата коса, решението е исто така едноставно: регенератор за коса. Нанесете го средството на влажна коса и обликувајте ја, така што вашата фризура ќе трае дури и при влажно време.

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail