Еве колку килограми треба да имате според вашата висина?

tezina.jpg
Вишокот килограми не значи само добар или лош изглед, туку може многу лошо да влијае врз вашето здравје.Земајќи го како репер Индексот на телесната маса, пресметано е колку килограми треба да имате според вашата висина. Идеална секогаш е златната средина.
tabela
Доколку се наоѓате во првата колона, најверојатно сте преслаби, додека, пак, во последната колона се впишани резултатите според кои веќе сте ја надминале препорачаната тежина за вашата висина.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail