Еве што професорка во Подгорица им порачува на студентите пред испит

izgovori-ispit-mondo-isidora-matovic.jpg

Профеорка на вратата од својот кабинет поставила листа со изговори кои не треба да ги изговараат студнетите за време на испитот.

Некои студенти во текот на студирањето имаат разни изговори и измислици за да професорите не ги испрашуваат.

Кај оваа професорка по политички науки во Подгорица, нема шега.

„Ми падна притисокот“, „Имам мало дете дома“, „Бремена сум“, „Ако не го положам овој испит нема да можа во Америка“, „Имав смртен случај во семејството“; „Ми застана мозкот“ се забранети изговори.

Ако сакат изговор мора да бидат оригинални.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail