Евтини градови во кои со малку пари ќе бидете богати

lusaka-small.jpg

Патувањето само по себе, не е евтино, но има градови кои се многу поевтини од другите.  ако се забавувате, ручате или излезете навечер.

Најевтини се:

1. Лусака, главниот град на Замбија кој нема многу туристи, а оние кои доаѓаат одат на сафари

2. Бангалоре, ова е најевтин и најкосмополитски град во Индија

3. Мумбаи, град за кој последниве години туристите покажуваат интерес

4. Карачи во Пакистан нема туристи, но може многу да понуди за малку пари

5. Ченаи, град во Индија во кој со малку пари ќе бидете како цар

6. Алжир е евтин град, но има висока стапка на криминал

7. Алмати во Казахстан е евтин град кој нема многу туристички посети

8. Њу Делхи, град на паркови и музеи

9. Каракас во Венецуела е несреден, загаден, но е евтин

10. Дамаск, никој нема да го посети заради војната

11. Букурешт важи за најевтин град во Европа

12. Преторија во Јужноафриканската република е град полн со студенти

13. Техеран, има музеи, чудесна архитектура, но има строги закони

14. Катманду во Непал не е скап град

15. Киев, погоден е за љубители на цркви

16. Санкт Петербург, на секој чекор имате приказни од минатото

17. Лагос во Нигерија не е на мапата на туристи

18. Јоханесбург, тој е еден од најмодерните градови во Африка

19. Аунсион, град кој доживува туристички бум

20. Рио Де Жанеиро, нуди добри цени и квалитет

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail