Facebook овозможи опција за правење 3D слики

ftygfygiu.jpg

Социјалната мрежа Facebook им овозможи на сите корисници да ги претворат фотографиите во живописни 3D слики.

Tаа опција би требало да ја добијат сите корисници во менито за објавување статуси.

За да користите 3D фотографии, мора претходно да дозволите пристап до камерата, изберете ја опцијата 3D фотографија, па од галеријата вметнете слика и почекајте неколку секунди за Facebook да создаде 3D фотографија.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail