Факулетот за електротехника и информациски технологии ВЕ ПОКАНУВА да го посетите нашиот штанд на утрешното претставување на ОТВОРЕНИОТ ДЕН

UKIM-otvoren-den.jpg

Факулетот за електротехника и информациски технологии ВЕ ПОКАНУВА да го посетите нашиот штанд на утрешното претставување на ОТВОРЕНИОТ ДЕН во организација на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“.

Отворениот ден ќе почне во 10 часот и ќе трае до 17 часот на Кампусот Технички факултети (Факултет за електротехника и информациски технологии, Факултет за информатички науки и компјутерско инженерство, Технолошко-металуршкиот факултет и Машинскиот факултет).

На Отворениот ден ќе се претстават сите факултети- членки на УКИМ и ќе се организираконцерт на студенти од Факултетот за музичка уметност, потоа следува забава со Breakdown band со Пеце – Суперхикс и DjIrieScrath.

Ве очекуваме.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail