Фатени со доказ: Еве како лажат инфлуенсерките (ФОТО)

Fateni-so-dokaz-Eve-kako-lazat-influenserkite-FOTO.jpg

Фатени со доказ: Еве како лажат инфлуенсерките (ФОТО)

Инфлуенсерите ќе направат сѐ за добра фотографија, а не е тајна дека многумина од нив поминуваат часови фотографирајќи се, а уште толку и за уредување на сликите кои ги поставуваат на својот профил.

Некои од нив одат и чекор подалеку лажирајќи некои моменти на фотографија. Најновата „финта“ на американските инфлуенсери е сликање во студио кое изгледа како внатрешност на приватен авион.

View this post on Instagram

Fly 👼🏽 @aisha_mian @islandkiss

A post shared by The 7 Angels 👼🏽 (@thee7angels) on

Голем дел од нив користат услуги на вакви студија и не само што лажат дека патувале со приватен авион, туку и дека воопшто биле на некое туристичко место.

Само што дознав дека девојките од Лос Анџелес користат фотографско студио кое е уредено како приватен авион. Лудо е како сѐ што гледаме може да биде лажно, облеката, телото, па дури и просторот на сликата, напиша една девојка на Твитер.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail