ФЕИТ: Свечена промоција на дипломираните инженери и магистри.

FEIT-logo.png

На Македонија ѝ недостигаат инженери за технолошки развој

Датум: 16.06.2017
Почеток: 20:00ч.
Локација: Македонскиот Народен Театар

Факултетот за електротехника и инфорамциски технологии, вечерва (16.06.2017, петок), организира свечена промоција на дипломираните инженери и магистри.

Промоцијата ќе се одржи во Македонскиот Народен Театар со почеток во 20 часот.

Пред дипломираните, магистрите и нивните најблиски ќе се обрати деканот на ФЕИТ, професор д-р Димитар Ташковски, проректорот за финансии, инвестиции и развој, професор д-р Билјана Ангелова и ќе бидат доделени и награди за најдобрите инженери и ќе има богата уметничка програма.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail