Фејсбук доби нова опција за видео, покрај тоа што е навистина корисна, овој пат изгледа и добро

Fejsbuk-dobi-nova-opcija-za-video-pokraj-toa-shto-e-navistina-korisna-ovoj-pat-izgleda-i-dobro.jpg

Фејсбук доби нова опција за видео, покрај тоа што е навистина корисна, овој пат изгледа и добро

Бројни подобрувања, нови опции и функции што социјалните мрежи ги „ослободуваат“ на дневна основа за нивните апликации и десктоп верзии, генерално не претставуваат некои големи иновации, но често се само мали подобрувања на одредени функции.

Сепак, се чини дека Фејсбук сега носи нешто што навистина претставува значително подобрување, особено ако сте еден од оние кои сакаат да гледаат Фејсбук приказни.

И тие често гледаат „видео приказни“ објавени од нивните пријатели и честопати откриваат дека не можат да ги следат на јавно место без слушалки, што наскоро може да се промени.

Според веб-страницата „Make Use Of“, најпопуларната социјална мрежа во светот планира да воведе опција за автоматско преведување за „Приказни на Фејсбук“.

Фејсбук сè уште официјално не го потврди ова, но инсајдерот Алесандро Палучи ги објави своите откритија на Твитер.

Иако сè уште е во рана фаза на развој, новата опција изгледа прилично иновативно. Покрај модерно дизајнираните преводи, корисниците ќе можат да ги преместуваат низ екранот и да ги поставуваат во која било позиција за да можат полесно да го гледаат видеото.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail