fb.jpg

Фејсбук и Инстаграм пред неколку дена се одлучија да ги променат правилата и да избришат три емотикони , јавуваат светските медиуми.

Избришани се праска, модар домат и капките.

Овие емотикони се избришани бидејќи најчесто се користат во коментари со „сексуална контација“ кои често знаат да бидат навредливи, посебно праската која се користи како „ознака“ на задник.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail