ФИНАЛЕН УДАР НА WHATSAPP: Поминете на нова апликација и понесете ги сите свои пораки со себе

FINALEN-UDAR-NA-WHATSAPP-Pominete-na-nova-aplikacija-i-ponesete-gi-site-svoi-poraki-so-sebe.jpg

ФИНАЛЕН УДАР НА WHATSAPP: Поминете на нова апликација и понесете ги сите свои пораки со себе

Со право или не, Телеграм е најголем победник во ескалација на незадовоство од WhatsApp апликацијата и најголем број корисници токму поради тоа преминале на оваа апликација.

Сигнал е втора најчесто користена нова апликација, а Вибер поради најчесто користена не забележал толку значаен број нови корисници, особено во регионот.

Сепак, Телегрaм покажал дека знае како да плива на новиот бран на популарност и подготвил опција која за сите кои размислуваат да преминат на Телеграм дала најдобра влезица. Телеграм ќе ги прими сите пораки на корисниците од WhatsApp апликацијата – невероватно но вистинско.

Оваа опција работи за Андроид и тоа доста лесно.

Направете .Zip фаил на своите чатови, со или без медија и уфрлете ги во Телеграм, а таа апликација ќе го направи останатото. Значи за префрлање на пораки од Android WhatsApp на Телеграм направете вака: Одберете WhatsApp пораки ->Кликнете⋮ ->More -> Export Chat -> и одберете иконаТелграм во рамка на Share menu понуда.

И за iOS процедурата е слична. За да пораките од WhatsApp ги префрлете на Телеграм следете го патот на Contact Info ili Group Info страници а во рамките на WhatsApp апликација кликнете на Export Chat, а потоа одберете едноставно Телеграм во рамките на Share menu.

Андроид корисниците со последното ажурирање добиле подобри и поубави анимации апликации, додека сите корисници на своите платфоми добиле подобри опции за приватниста, поголема можност наеднаш да ја избишат целата посакувана содржина, како и подобра контрола на јачина на звукот.

Напоменување, Телеграм апликацијата нема активирана опција end-to-end енкрипција, веднаш проверете откако ќе се приклучете на таа опција за пораки и повици дали сте ја активирале порано. Ако не сте – активирајте ја веднаш.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail