ФИНКИ: Покането предавање на тема .NET Core

event_banner.png

На 9.5 (вторник), во 13.00 часот во 223(Ф) ќе се одржи покането предавање на тема .NET Core. Предавањето ќе го одржи Благој Јанев од компанијата IT Labs.

Предавањето е од отворен карактер

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail