firma.jpg

Компанија од Нов Зеланд воведе работна недела од четири дена, и има одлични резултати.

По пробниот период, откако се видело дека нема пад на продуктивноста, 250 вработени добиле работна недела од само четири дена.

Работниците ги имаат истите услови и истата плата.

Со тоа вработените во Перпетуал Гардијану, станаа посреќни и поефективни.

Затоа што работат помалку денови, продуктивноста скокнала за 20%.

По два месеци некои од работниците рекле дека им фали и едвај чекаат да дојдат во канцеларија.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail