ФМУ: Гала оперски концерт „МЛАДИ ОПЕРСКИ НАДЕЖИ – КОСТА ТРПКОВ“

38363_260618142033160.jpg

На 27.06.2018 година, во Салонот на Македонската Опера и Балет ќе се одржи Гала оперски концерт „МЛАДИ ОПЕРСКИ НАДЕЖИ – КОСТА ТРПКОВ“ каде учество ке земат студенти по соло-пеење на ФМУ – Скопје заедно со оркестарот на Македонската опера и балет, под диригентското водство на Иван Еминовиќ. Концертот е со почеток од 20 часот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail