ФМУ: Концерт на млади оперски надежи “Коста Трпков“

27330_120617162856783.jpg

На 12.6.2017 година, се одржa традиционалниот концерт на млади оперски надежи „Коста Трпков“.

На концертот ќе настапат студенти од класите на: проф. м-р Марија Муратовска Наумовска, проф. м-р Билјана Јакимовска, вонр. проф. м-р Славица Петровска Галиќ, вонр. проф. м-р Весна Ѓиновска Илкова, вонр. проф. д-р Горан Начевски, доц. м-р Ана Дурловски и доц. м-р Игор Дурловски. Младите оперски надежи ќе имаат исклучителна можност да настапат со оркестарот на Македонската Опера и Балет, под диригентското водство на Дијана Имери Илкоска. Концертот ќе се одржи со почеток од 20:00 часот во салонот на Македонската Опера и Балет.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail