Фото: Адријана Лима во бордо кадифен костум и сив аутфит во Њујорк

limaaa.jpg

Адријана Лима е на промотивна турнеја за Victoria’s Secret. Ангелот со најдолг стаж гостуваше во неколку ТВ шоуа во Њујорк.

02

Убавата Бразилка мамеше погледи во шик комбинации. За шоуто „Today“, таа избра сиво палто и складен фустан од Давид Кома.

02

03

04

05

Во шоуто на Венди Вилијамс, Адријана се појави во бродо кадифен костум. Додека го напушташе студиото, таа беше фотографирана и во крзнена бунда.

10
06
07
08
09
Низ Големото јаболко, Лима се појави и во црна бунда од брендот Adrienne Landau и бордо фустан од Dion Lee.
13
14
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail