trenerki.jpg

Откако германската телевизија „NDR“ со седиште во Хамбург објави прилог за љубовта на Балканците кон тренерките, Црногорците не им останаа должни.

Во прилогот “Големо враќање на тренерките“, во кој се алудира на големиот тренд од деведесеттите години да се носат тренерки во секоја пригода, Црногорците враќаат саркастично со фотографии од Германци во бермуди и сандалки со чорапи, и со фото од Мона Лиза со горна тренерка.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail