ФОТО: Гола и бремена во базен

alanis1.jpg

Канадската пејачка Аланис Морисет (42) очекува второ дете со сопругот Марио Тредвеј, и токму како и многу нејзини колешки и пејачката се разголи пред фото-објективот во поодмината бременост.

Меѓутоа, за разлика од нејзините бројни колешки, Морисет одлучила да позира гола во базен, а фотографијата ја споделила со следбениците на Инстаграм.

alanis2

– Морате да бидете посебно внимателни со жените, бидејќи тие се најкорисни луѓе на планетата. Жените имаат способност да „создаваат други луѓе“ – Морисет го цитирала својот четиригодишен син Евер и коментарот со фотографијата го споделила со своите следбеници.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.