ФОТО: Има 42 години а изгледа како тинејџерка

lurehsu.png

Тајванката Луре Хсу е позната по својот младолик изглед, па поради тоа стана сензација на социјалните мрежи. Таа ќе наполни 42 години, а сите на прв поглед мислат дека е тинејџерка.

Таа вели дека нејзината тајна е што пие многу вода и јаде многу зеленчук. Избегнува пијалаци со шеќер, а единствениот порок и е утринското кафе.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail