ФОТО МОЗГАЛКА: Кој број недостасува

matematika.jpg

Решете ја оваа математичка загатка, која од вас бара да откриете само еден број, кој недостасува во празната коцка.

Доколку сте брз математичар и логичар ќе се најдете во само 5 % од луѓето кои за само пет минути успеаа да го најдат решението.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail