Фото: Најдете ја мачката за 10 секунди

macka1.jpg

Колку е лесно очите да ве прелажат? Да ве убедат дека на фотката има само куп дрва, но не и мачка

Овојпат не им верувајте. Некаде помеѓу купот дрва се крие мачка која е добро камуфлирана, па дури и оние со око соколово се мачат.

macka

Дали сте во ретките кои може да ја забележат за помалку од 10 секунди? Aко воопшто ја забележите…

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail