ФОТО: Oва се сите места каде може да се купи или надополни електронска картичка за ЈСП

JSP-prodazni-mesta-702x336.jpg

На сајтот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ има објавено мапа со сите продажни места.

ЈСП веќе информираше дека електронските картички можат да се надополнат на 30 продажни места на претпријатието, на 54 локации на мастер-дилерот и на 3 автомати за картички (ТВМ).

Продажните места на мастер-дилерот можете да ги најдете на следните локации:

Она за што повеќе граѓани реагираа е цената на сегашните електронски билети од 150 денари, кои од февруари наместо 5, ќе имаат 2 гратис возења. Оваа промена, според ЈСП, доаѓа по големата побарувачка на електронските картички.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail