ФОТО: Оваа е најмладата англиска милионерка

dejlen.jpg

Џејн Парк имаше само 17 години кога го освои својот прв милион џекпот од играта „Евромилиони“. Во ноември 2013 година Џејн си купила убава куќа со парите од лото – добивката, но бргу отоа почнала да ја издава а од октормври 2016 ја продава и се враќа во домот на мајка си.

Посочува дека во големата семејна куќа, како млада девојка, е многу осамена. 21 годишната девојка сега вели дека не би смеело да се дозволи на некој толку млад да игра игри на среќа.

djejn

Таа дури се заканувала со тужба до компанијата која ја организира лотаријата, која „ и го уништила животот“ бидејќи „никој толку млад не би требало да добие толку многу пари“. Но, Џејн дошла до овој став откако веќе потрошила поголем дел од парите – веднаш направила пластична операција на градите, си купила џип, одела на скапи одмори… Tри пати е фатена како вози под дејство на алкохол, но тоа не ја спречило да си купи нов мерцедес. Вели дека ако и биде одземена дозволата – ќе ангажира возач, и тоа ќе биле „добро потрошени пари“.

1djejn

Оваа девојка парите не ја направиле среќна.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail