ФОТО: Пред 4 години била зависна од хероин, денеска е слободна и e вистинска секс бомба

narkomanka.jpg

Џида Хол (26) од Аризона во декември 2012 година е уапсена, од тој ден си ветила дека конечно ќе се спаси од канџите на дрогата.

– Бев монструм. Монструм во секоја смисла на зборот, вели таа.

– Денеска точно четири години од моментот кога се откажав од хероинот. Горната слика ме покажува мене во полн сјај од зависноста и како кај повеќето состојбарта за брзо време ми се влошуваше. Долната слика сум јас на денот кога се предадов на рацете на Бог и со негова помош денес завршувам факултет. И покрај тоа имам прекрасен 18-месечен син и секој ден му се забалагодарувам на Бог што повеќе не сум личност од фотографијата. Запамтете, можно е да се откажете од дрогата, напишала таа на Фејсбук.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail