(ФОТО) Само 2% од вас го знаат точниот одговор! – Колку е 8+11?

Silueta-coveka-620x350.jpg

За сите оние кои сакаат да викендов малку го „раздрмаат“ мозокот, еве една мозгалица од математика. Резултатите на крајот се многу логични, само добро погледнете.

Немојоте да ве збуни тоа што делува дека само првиот збир е точен. Тоа само така делува.

Колку од вас воочува како се доаѓа до останатите збирови?

Кој е конечниот резултат?

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail