ФОТО: Уапсиле маж во Загреб, па во станот пронашле питон долг 5,5 метри

Uapsile-maz-vo-Zagreb-pa-vo-stanot-pronashle-piton-dolg-55-metri.jpg

ФОТО: Уапсиле маж во Загреб, па во станот пронашле питон долг 5,5 метри

Откако полицијата уапсила маж во Загреб, во неговиот стан пронашле огромен миленик.

-Акција на зачудувачки димензии во петокот навечер! Нашиот тим никогаш немал таков влекач во нивното возило! Тоа е бурмански питон долг 5,5 метри и тежи околу 50 килограми. Колегите го однеле на повик на полицијата. Питонот, кој пристигнал таму, предизвикал восхит затоа што најдолгиот питон во Зоолошката градина е повеќе од два метри пократок од впечатливиот гостин, објавено е на Фејсбук страницата на Загрепската зоолошка градина со фотографии од импресивната змија.

 

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail