ФОТО: Вакво бебе се раѓа еднаш во 48 милиони случаи

Lusi.jpg

Луси е родена пред три дена, а веќе светот ја запозна како уникатна.

Нејзините родители. Кејтлин и Том Перкинс од Диранбанди се родени на ист ден, на 16-ти август 1986-та година.

Меѓу себе се разлика само 50 минути. Нивната новородена ќерка, Луси Мери Перкинс исто така се родила на 16 август, 30 години подоцна, со што овој случај е еден во 48 милиони.

bebe-milioni

Иако нејзиното раѓање всушност се очекувало една недела подоцна, нејзиното спонтано доаѓање на овој свет ги шармирало срцата на сите. Целото семејство ќе го слави својот роденден на ист ден.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail