Фотoграфија со смрзнат лебед го обиколи светот

rojters.jpg

Во Европа е постудено отколку на Гренланд: додека во делови од Европа температурите паѓаат до минус 30 степени Целзиусови, на северот на Гренланд во моментов температурата изнесува плус 2 степена.

Топлиот воздух се качува на север, студениот се движи кон југ, објаснуваат метеоролозите. Тоа значи дека за овој лебед во Стокхолм, стуткан поради студот, има надеж дека наскоро ќе затопли.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail