Германија: Немаме план за доаѓање на вонземјани

bundestag.jpg

Германската Влада соопшти дека не направила никаков подготвителен план во случај да се појават вонземјани на територијата на земјата.

Во одговор на прашањето од пратеникот Дитер Јанечек, од опозициската партија „Зелени“, Владата во Берлин наведе дека „не постои протокол или планови за потенцијален прв контакт со вонземјани“.

Со цел да го оправда ставот, Владата наведе дека верува „оти мала е веројатноста да слетаат вонземјани на германската земја, со оглед на денешните научни истражувања“.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail